Przynajmniej jeden pokój w mieszkaniu ma obowiązek posiadać pełne nasłonecznienie. Ma to nadzwyczajne znaczenie w trakcie zimy, gdy światło słoneczne odgrywa ogromną rolę w utrzymaniu odpowiedniego samopoczucia oraz zdrowia. Mimo pozorom nie jest pod żadnym pozorem łatwo urządzić zrozumiały, słoneczny pokój w sposób przemyślany, tak by działał na nas niemal terapeutycznie.

Bardzo istotny jest dobór odcienia ścian, stolarki okiennej, mebli. Znacząca sprawą, to też wybór rodzaju podłogi. Wiele materiałów używanych jako przestrzeń podłóg nie posiada trafnej światłoodporności. Wypróbować to można, gdy część posadzki pozostaje przykryta dywanem. Po jego podniesieniu widać różnice kolorystyczną pomiędzy fragmentami zasłoniętymi przed światłem codziennym a odkrytymi.

Odkryta część posadzki bądź jest wypłowiała lub wyraźnie przeciwnie, mocno pociemniała. Należytymi parametrami w tym względzie cechują się panele podłogowe – panele podłogowe Turek. Produkowane są w takiej technologii, to naturalnie dzięki jakiej mają wyższą światłotrwałość niż wykładziny z tworzyw winylowych, drzewo oraz lakiery do drewna. Aby w takim razie w oczywistym, pogodnym pokoju optymistycznego nastroju nie psuły nam wypłowienia i przebarwienia na podłodze, bez ryzyka będzie zastosować na podłodze panele.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY