Jeśli ktoś stoi przed potrzebą wymienienia okien w swoim mieszkaniu, to powinien się dobrze zastanowić nad tym, jakie wybrać. Na naszym rynku jest bowiem dużo różnych modeli, które się od siebie różnią ceną i parametrami, i należy taki zakup dobrze przemyśleć. W pierwszej kolejności będzie do sprawdzenia najważniejszy parametr, jakim jest współczynnik przenikalności cieplnej. Im będzie on niższy, tym dane okno będzie bardziej szczelne, a co za tym idzie potrzebna będzie mniejsza ilość energii do ogrzania.

Przez lata użytkowania będzie to miało przełożenie na znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie, z tego też powodu faktycznie warto nieco dołożyć i wybrać model o większej szczelności. Jeżeli ktoś ma mieszkanie w jakimś ruchliwym miejscu, to powinien też sprawdzić dźwiękoszczelność, przyda się to jeżeli faktycznie będzie chciał mieć w środku cicho. Następną ważną rzeczą jest rodzaj materiału, z jakiego wykonane zostały okna. Całkiem niedawno jeszcze największym zainteresowaniem się cieszyły okna PCV, cenione z uwagi na dużą wytrzymałość przy równocześnie atrakcyjnych cenach.

Ostatnio z powrotem do łask wracają modele zrobione z drewna, oraz ostatnia z nowości czyli okna drewniano-aluminiowe. Do przejrzenia będą też różnego rodzaju technologiczne nowinki, jakie okna drewniano-aluminiowe wstawia do swoich wyrobów. Z reguły wiązać się to będzie z jakąś dopłatą, ale w końcu takie okna kupuje się na długie lata. Dlatego faktycznie taką decyzję należy dobrze przemyśleć, aby nie żałować potem nieodpowiedniego wyboru.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY