Posiadacze psów od wieków zadają sobie zapytanie, jak bawić się ze szczeniakiem tak, by on nie rozrabiał, nie gryzł i nie czynił szkód. Znaczącym problemem staje się tutaj także, z jakiego powodu pies podczas zabawy nie traktuje właściciela, jako autorytetu, ale wręcz zupełnie go ignoruje. Istnieje kilka zasad zabawy z psem, jakie należy zastosować, by zapewnienie psu rozrywki było bezkonfliktowe oraz przyjemne dla wszystkich.

Jedną z najistotniejszych zasad jest, w takim razie to, iż należy kierować się podobnymi kryteriami, jakie istnieją w sforze. Jeśli pies podchodzi do właściciela a swym zachowaniem pokazuje, że ma ochotę na zabawę w jego rozumowaniu świadczy to rozkaz wydany właścicielowi. Zazwyczaj w takiej sytuacji pies kęsie, szczeka a tym samym pragnie wywołać u swego pana uczucie złości oraz zdenerwowania. Jeżeli właściciel macha rękami chcąc obronić się przed psem, pupilek rozpatruje to, jako oszałamiającą zabawę.

By zabawa z psem przebiegała w pełni komfortowo wypada wpierw wyciszyć szczeniaka, zaś w tym celu można wziąć go na ręce oraz nie pozwalać na zachowania agresywne, czy też gryzienie. Jeżeli pies wyposażony jest w obrożę, można go za nią złapać i utrać się, żeby usiadł. Takie zachowanie człowieka pies wydedukuje, jako fakt, że to właściciel dominuje i że należy go posłuchać. W jakim miejscu kupić niezbędne zabawki oraz akcesoria? Wstąp na Sklep dla psa. To posiadacz decyduje, kiedy sfinalizować zabawę ze swoim psem, wskutek tego nawet, jeżeli pies nie ma ochoty jej zakończyć musimy być w swym postanowieniu konsekwentni.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY