Wybór odpowiedniego stołu do jadalni albo salonu jest uzależniony od paru rzeczy. W pierwszej kolejności duże znaczenie będzie miała ilość dostępnej powierzchni, ponieważ to bezpośrednio wpływa na wymiary stołu. Pasuje zapewnić bowiem co najmniej 60 cm wolnej przestrzeni na wysuwanie krzeseł, ale też i około 40 cm blatu, tak aby zmieścił się na nim wygodnie komplet naczyń.

Oczywiście jeżeli ktoś będzie dysponował kuchnią o niedużej powierzchni to może nie trzymać się tych wytycznych, ale o zbytniej wygodzie raczej wtedy nie będzie mowy. Następną istotną kwestią jest kształt blatu. Największą popularnością obecnie cieszą się typowe prostokąty, lecz spora ilość kupujących także się decyduje na nowoczesny stół okrągły rozkładany.

Okrągłe stoły mają tę zaletę, że znacznie lepiej wizualnie wyglądają w mniejszych wnętrzach, a jednocześnie dają wysoką wygodę i funkcjonalność. Na pewno warto zastanowić się też nad funkcją rozkładania czy rozsuwania. Taki okrągły stół rozkładany po złożeniu nie będzie zajmował dużo miejsca, a jeśli pojawi się potrzeba, to szybko będzie można zwiększyć jego długość. Jeśli chodzi o użyte materiały, to możliwości w tym zakresie są całkiem spore. Uniwersalne i ponadczasowe jest drzewo, nie tylko prezentuje się ono elegancko, ale też zapewnia dużą trwałość. Do nowoczesnych wnętrz wybrać też można jakiś model wykonany ze szkła, z nogami z metalu. Bardzo oryginalnie i ciekawie prezentują się też stoły wykonane z drewna oraz żywicy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY