Wózki widłowe, powszechnie stosowane w różnego rodzaju halach czy magazynach, są nierzadko bardzo intensywnie eksploatowane. To będzie związane z potrzebą regularnej wymiany pewnych części, a należą do nich między innymi opony. Tak samo jak to ma miejsce przy zwykłych samochodach, również opony montowane w wózkach po pewnym okresie czasu na tyle ulegną zużyciu, że trzeba je będzie zmienić. A nad tym warto się dobrze zastanowić, ponieważ jest kilka rozwiązań, różniących się parametrami i ceną.

Dużo informacji na ten temat można znaleźć w sieci, jeśli ktoś będzie chciał, to w wyszukiwarce może podać hasło opona do wózka widłowego Stalowa Wola i przejrzeć otrzymane wyniki. Wybierane najczęściej ze względu na cenę i dość dobre jezdne właściwości są opony pneumatyczne. Są one dostępne w zasadzie do każdej odmiany wózków, z tego też powodu raczej nie będzie żadnego problemu z ich zakupem.

Zależnie od miejsca działania i jego charakteru można się zdecydować na opony diagonalne albo radialne, każda będzie bowiem miała inne właściwości. Pewnym minusem tego ogumienia pneumatycznego jest nieco niższa odporność na mechaniczne uszkodzenia i przebicia, za to cechuje się ono dużą amortyzacją. Jeżeli w jakimś miejscu są obawy o możliwość przebicia, to zdecydować się można na pełne opony. Są one sporo droższe, lecz dzięki swojej konstrukcji można je znacznie dłużej użytkować. Pamiętać jednak należy o gorszym amortyzowaniu, co w przypadku niektórych ładunków uniemożliwia ich użycie.

+Tekst sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY