Istnienie nie jest jak bułka z masłem – ani tak pyszne, ani tak łatwe oraz proste w trawieniu, ale nie ma co popadać w skrajności, albowiem każdy problem ma własne rozwiązanie, przy czym tym prościej sprawę zakończyć, im lepszymi rozporządzamy środkami, oraz przyrządami. W sprawach prawnych, kiedy nic nie jest takie jak być powinno oraz brak już nam pomysłów, nie ma co zwlekać, tylko udać się do mecenasa.

Pewnie odnajdą się osoby, które krzywią się na słowo mecenas oraz temu podobne, kojarząc te profesje z drożyzną i darmozjadami, jakkolwiek to wyłącznie nieliczne głosy. Wszak prawnik jest po to, by dogadzać nam prawną pomocą, a używając prostszego sformułowania – robić to, o czym my mamy niewielkie pojęcie.

Jeśli potrzebujesz pomocy w kwestii alimentów, czy spadku, wystarczy skorzystać z alimenty prawnik Łomianki. I to już główna zaleta, a następne są nie mniej interesujące. Po pierwsze, oszczędzamy czas oraz energię, którą zwykle tracimy na zdzieranie butów w urzędach, gdzie od nieprzystępnych urzędników słyszymy cały czas „źle” lub ewentualnie „nie” bądź na pisanie notorycznie negowanych pism, zazwyczaj z przyczyny nieumiejętnej argumentacji lub braku paru zawijasów czy kropek. A mecenas wie z czym iść do urzędów, sądów czy służb porządkowych.

Po drugie oraz ostatnie, ponieważ więcej nie wypada – z mecenasem mamy większe szanse w starciu z twardym prawem. Radca prawny, w opinii znacznej większości, to ten sam fach, co adwokat. Czyli rozróżnienie jest sztuczne, choć do niedawna istniała zasadnicza różnica – otóż radca, pracujący dla jakiejś korporacji, mógł być jej obrońcą, jednakowoż nie w przypadku spraw np. karnych. Z kolei adwokat w stanie, jednakowoż pod warunkiem, że nie pozostawał w stosunku pracy z reprezentowanym konsumentem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY