Miłośnicy podróżowania, kiedy tak właściwie planują odpoczynek, na ogół muszą wybierać między zwiedzaniem a wczasami. Swoistą nowością w biurach podróży są wyjazdy rodzaju 7+7. Propozycje tego rodzaju to najczęściej objazdówka, do której dołączyć można 7-dniowe wczasy. Opcja taka sprawdza się w państwach basenu Morza Śródziemnego, niemniej jednak nie tylko. Coraz to entuzjastyczniej turyści wyjeżdżają także na Bałkany. Jednym z popularniejszych krajów jest tam Chorwacja. Pełen uroku kraj przyciąga zarówno olśniewającą przyrodą, jak również i niezwykłymi zabytkami. Będąc w tym kraju nie sposób nie zatrzymać się w Dubrowniku, Splicie czy Trogirze.

Bardzo interesujące są również chorwackie parki narodowe. Obowiązkowo wyraźnie ujrzeć wypada Park Narodowy Krka oraz bajkowe Plitvickie Jeziora. Turkusowe jeziora połączone ze sobą systemem wodospadów to niezapomniany widok, a cały park od lat figuruje już na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Do Chorwacji można wybrać się z jednym z biur podróży. Różnorodne wyprawy do Chorwacji oraz krajów sąsiednich można co roku odnaleźć w turystycznych katalogach. Ciepławe miesiące to czas bardzo dobry, by zaplanować wakacyjny urlop.

Atrakcyjną opcją ostatnio są niemniej jednak również możliwości kupna nieruchomości, by zawsze posiadać swoje lokum – nieruchomości w chorwacji na sprzedaż. Nie zawsze niemniej jednak kapitalnym celem podróży są kraje nad Morzem Śródziemnym. Coraz więcej ludzi z zapałem zwiedza pozostałe kraje Europy. Kolosalną popularnością cieszy się obecnie Chorwacja, jaka słynie z niższych cen, imponujących zabytków, pięknej przyrody oraz imponującej, letniej pogody. Ci, którzy zdecydują się na zobaczenie Chorwacji, zwykle decydują się na zobaczenie tych najogromniejszych chorwackich atrakcji.

Zaliczają się do nich bez negowania najogromniejsze miasta kraju. Szczególną uwagę zwraca przede wszystkim Dubrownik, jakiego zabytkowa zabudowa została wpisana na listę UNESCO. Nie mniej atrakcyjny est też Split inaczej najogromniejsze miasto Chorwacji. W tym wspaniałym, starym chorwackim mieście w zdumiewający sposób krzyżują się wpływy węgierskie, weneckie oraz austriackie. Nie sposób też ominąć Trogir.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY