W domach wielu osób bardzo często mogą się pojawić jacyś nieproszeni goście. Niektórzy z nich są naprawdę uciążliwi, i spowodować mogą różnego rodzaju szkody. jeden z najczęściej spotykanych to właśnie kuna domowa, która lubi budować swoje gniazda na poddaszach albo strychach. Wielu osobom kojarzy się ona z miłym, sympatycznym zwierzakiem. Tymczasem to jest bardzo sprytny drapieżnik, obecność którego może właściciela budynku narazić na szereg szkód.

Kuna na strychu poważnie zniszczyć na przykład może ocieplenie oraz izolację, a naprawa tego wiąże się niejednokrotnie z wysokim kosztem i koniecznością wykonania skomplikowanych prac. Na kuny często też narzekają właściciele aut, bowiem często przegryzają one przewody w samochodach. Dlatego też jeśli ktoś dostrzeże obecność tych drapieżników, to powinien się ich skutecznie pozbyć.

Pomysłów i sposobów na to, aby kuna na strychu nie sprawiała problemów jest wiele, ale duża ich część zupełnie się nie sprawdza. To dotyczy na przykład hałasowania czy sypania jakimiś pachnącymi substancjami, kuny bardzo szybko przyzwyczajają się do tego. Jako skuteczny sposób można jednak polecić elektroniczny odstraszacz kun. Składa się on z cienkich przewodów, które są dokładnie rozciągnięte wokół całego budynku. Przez te przewody puszczany jest prąd o niedużym natężeniu, który nie spowoduje żadnej krzywdy u zwierząt. Jest on jednak tak mało przyjemny, że po paru próbach wejścia do budynku kuny przeważnie sobie odpuszczają i szukają innego miejsca.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY