Jeżeli ktoś będzie się decydował ułożyć na podłodze panele, to pamiętać musi o tym, że podczas ich montowania niezbędne będzie zostawienie szczelin o szerokości kilku milimetrów. Są one bardzo ważne do tego, żeby podłoga mogła odpowiednio pracować, lecz jednak mało estetycznie wyglądają. Z tego też powodu do ich zamaskowania bardzo często stosuje się różnego rodzaju przypodłogowe listwy korner venezia. W sklepach wybór takich listew naprawdę jest spory, co wcale nie oznacza że nie pojawią się problemy z zakupieniem jak najlepszej.

Dlatego na kilka istotnych rzeczy trzeba zwrócić swoją uwagę, tak aby potem być w pełni zadowolonym. W pierwszej kolejności listwy produkuje się z kilku różnych materiałów. Największym zainteresowaniem aktualnie się cieszą modele wykonane z polichlorku winylu, które są lekkie, trwałe i elastyczne. Dzięki różnorodnej kolorystyce łatwo je można dobrać do koloru paneli albo ścian, a ich montaż nie będzie wymagać jakiś specjalnych umiejętności czy też dysponowania specjalistycznym sprzętem.

Lecz dla wielu osób będą one jednak wyglądały na zbyt sztuczne, one mogą poszukać czegoś pośród modeli wykonanych z MDF czy naturalnego drewna. Następną istotną kwestią będzie odpowiednie dobranie wysokości. Takie listwy mogą mieć od kilku do nawet kilkunastu centymetrów, tak więc różnice naprawdę są spore. Przy wyborze warto się trzymać zasady, że im dane pomieszczenie będzie miało większą wysokość, tym także wyższe powinny być montowane listwy. A jeżeli ktoś będzie miał wątpliwości podczas wyboru, to może odwiedzić jakiś polecany Korner sklep z tego typu produktami.

Pracownicy takiego sklepu nie tylko pomogą dobrać możliwie najlepszą wysokość, lecz również kolor, a to jest kolejna rzecz jaką trzeba uwzględnić. Całkiem niedawno jeszcze listwy najczęściej były dobierane do koloru podłogi czy ścian, przez co nie było ich mocno widać. Aktualnie wybiera się coraz częściej kontrastowe rozwiązania, jakie w wielu przypadkach bardzo ładnie wyglądają, dając wnętrzu nowoczesnego, oryginalnego wyglądu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY