Po wejściu do restauracji, jedna z pierwszych rzeczy, jakie można zanotować, jest to wystrój tego miejsca. W wielu przypadkach ten konkretny atrybut restauracji jest tak samo znaczący jak jedzenie, które restauracja serwuje. Dla niektórych jest to ważniejsze aniżeli jedzenie. Prawdziwością jest, że wielokrotnie słuszny wystrój ma obowiązek nawet uzupełnić braki to jakiej jakości jest jedzenie. W związku z tym, jeśli chodzi o projektowanie wnętrz restauracji, żaden detal nie może być przepuszczony.

Wszystkie miasto będzie pewnie mieć swój sprawiedliwy udział restauracji włoskich, chińskich, typowo polskich restauracji – wśród wielu innych. A jedzenie w każdej z tych restauracji zwykle jest całkiem godziwe. Niemniej jednak brak oryginalnego wystroju, jaki przystoi żywności jaką dana restauracja oferuje to okazały błąd. To nie znaczy, że restauracje muszą być aranżowane pod ten wystrój, bo to działa jak musztarda po obiedzie. Kłopotem jest to, że zbyt w szeregu przypadków, zauważamy ten sam projekt – wszędzie.

Chińskie restauracje starają się upamiętnić wygląd starego świata w Chinach, włoskie restauracje mają wyglądać jak kawiarnia umieszczona głęboko w sercu Toskanii. A polskie to te w jakich stoły oraz krzesła do restauracji nawiązują do folkloru – krzesła pedrali. Ale jakkolwiek każdy z nas widział to już tysiące razy. Skutkiem tego projektując wygląd swojej restauracji – nie bój się innowacyjnych rozwiązań, postaw na przyciągające rozwiązania kolorystyczne, czerp muzę z rozmaitych miejsc – niepotrzebnie kucharskich. Zacznij od tych punktów, a z pewnością uda Tobie się utworzyć nieproste i apetyczne miejsce.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY