Widłowe wózki powszechnie się wykorzystuje w wielu firmach, chociażby na magazynach, halach produkcyjnych czy w dużych sklepach. Pomagają one bardzo w transporcie umieszczonych na paletach produktów, a niektóre z modeli mogą podnosić takie palety do wysokości nawet paru metrów.

Z tego też powodu jeśli ktoś planuje znaleźć pracę w którymś z tego typu miejsc, to pomyśleć powinien o zdobyciu odpowiednich uprawnień. Bowiem przepisy są bardzo jednoznaczne, aby można było pracować na co dzień za pomocą wózka widłowego, to konieczne będzie posiadanie odpowiednich uprawnień. Jest to spowodowane tym, że używanie takiego sprzętu wiąże się z pewną liczbą zagrożeń, dlatego też operator powinien posiadać odpowiednią wiedzę i umiejętności. Takie uprawnienia są wydawane przez UDT, i żeby je otrzymać trzeba pozytywnie zdać egzamin. Nie ma jakiś specjalnych warunków wiążących się z podejściem do egzaminu. Po pierwsze trzeba mieć skończone 18 lat oraz szkołę podstawową, konieczne również będzie uzyskanie zgody lekarza specjalisty do pracy w takim charakterze.

Sam egzamin nie należy do trudnych, lecz przy założeniu że kandydat wcześniej przygotuje się do niego odpowiednio. Najlepszą opcją będzie tu wzięcie udziału w odpowiednim kursie, na którym można będzie dokładnie poznać konstrukcję wózka, zasadę jego działania oraz przepisy związane z bezpiecznym użytkowaniem. Dobry kurs na wózek widłowy czeladź posiadał także będzie część praktyczną, w czasie jakiej kandydat powinien się nauczyć operować takim sprzętem i zaznajomi z jego prawidłową obsługą.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY