Zakup odpowiednio dobranej wagi do swojego laboratorium nie jest wcale takim prostym zadaniem, jak się może na początku wydawać. W specjalistycznych sklepach wybór takich wag jest bowiem naprawdę duży, z tego też powodu warto wiedzieć, na jakie sprawy zwracać uwagę przy szukaniu. W pierwszej kolejności trzeba określić posiadany budżet i zobaczyć, czy w ramach niego uda się kupić urządzenie, którego się potrzebuje.

Ponieważ w różnego rodzaju pomiarach niezwykle istotna będzie precyzja i dokładność, to nie warto decydować się na sprzęt jakiś anonimowych firm, co do jakich nie będzie żadnej pewności w kwestii jakości. Dobre, sprawdzone wagi są ofercie licznych producentów, i na pewno się znajdzie model odpowiadający potrzebom i oczekiwaniom. Podstawowym z parametrów, na który trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru, jest wspominana już dokładność i precyzja. A to zależy przede wszystkim od tego, do jakich pomiarów urządzenie będzie stosowane.

Przy normalnych zastosowaniach klienci z reguły wybierają wagi ohaus o dokładności 0,01 lub 0,1 mg, ale niekiedy to nie wystarczy. W wielu przypadkach warto również zwrócić uwagę na pojemność wagi, to znaczy maksymalną masę, jaka może być zmierzona przy jej użyciu. Z uwagi na sposób użytkowania bardzo ważne będzie to, czy dane urządzenie dysponuje odpowiednimi dokumentami potwierdzającymi jego techniczne parametry. W pierwszej kolejności sprawdzić należy posiadany certyfikat kalibracji, który potwierdza że dane urządzenie zostało dokładnie zweryfikowane i można go legalnie użytkować.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY