Aranżacja tarasu wymaga stosunkowo niewielkiego zaangażowania, a można dzięki niemu uzyskać naprawdę wspaniałe miejsce na codzienny wypoczynek od wiosny aż do jesieni. Wystarczą tylko odpowiednie meble i odrobina kreatywności, aby w danym miejscu urządzić naprawdę przyjemny kącik wypoczynkowy.

Co powinno się znaleźć na tarasie?

Oprócz pięknych donic z kwiatami, lampionów i dekoracji, które upiększą taras, należy na nim postawić oczywiście dobrej jakości meble. Nie mogą to być jednak meble przeznaczone do użytku wewnętrznego, z uwagi na różnorodne temperatury oraz warunki atmosferyczne, jakie panują na tarasach. Nawet te, które są zadaszone, mogą im ulegać. Najlepszym wyborem będą typowe meble ogrodowe – wykonane z dobrej jakości drewna, metalu, czy technorattanu, który jest najpopularniejszą opcją. Fotele, krzesła lub sofy – to od Ciebie zależy, jak planujesz zagospodarować taras, i co powinno się na nim znaleźć. Przyda się również choćby niewielki stolik, gdyż przyjemnie jest latem usiąść na tarasie z zimnym drinkiem w ręku i rozkoszować się pogodą.

Jakie fotele warto wybrać na taras?

Meble z drewna, metalu czy technorattanu warto wyposażyć w specjalne poduszki na siedziska i oparcia. Nawet jeśli wykonano je z materiałów odpornych na czynniki atmosferyczne, to i tak warto chować je do schowka gdy nie są używane. Fotele tarasowe mogą mieć różny wygląd, jednak zazwyczaj są to meble szerokie, o głębokim siedzisku, sprzyjającym wygodnemu rozłożeniu się na nich. Osoby, którym marzy się bardzo nowoczesny taras, mogą ustawić tam lekkie, dopasowujące się do kształtu ciała pufy sako – te jednak będą wymagały chowania przed deszczem. Idealne wydają się być także fotele wiszące – dają one niespotykane wrażenie unoszenia się i lekkiego kołysania nad ziemią, które zdecydowanie wzmocni przyjemność płynącą z wypoczywania na tarasie przy pięknej pogodzie.

Pomyśl o tym, aby na swoim tarasie zaaranżować wygodny kącik do wypoczynku – możesz ustawić tam leżaki, czy nawet solidny stół z krzesłami, który na pewno przyda się, gdy zechcesz zaprosić gości na letni obiad.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY