W naszych domach i mieszkaniach znajduje się mnóstwo rzeczy, które w pewnym momencie mogą odmówić posłuszeństwa. Sporo osób, mając trochę manualnych zdolności, bardzo dobrze sobie z nimi radzi. Lecz są również i takie, które nie bardzo będą wiedziały jak wziąć się za zmianę uszczelki w kranie czy wymianę zawiasów w szafce. Takich niewielkich rzeczy znajdzie się wiele, i często czekają one wiele miesięcy na to, aż będzie okazja je zrobić.

Wynajmowanie do takich drobiazgów hydraulika, elektryka czy stolarza zbyt dobrym rozwiązaniem nie będzie. Fachowcy ci zdecydowanie wolą się zajmować większymi pracami, w przypadku których odpowiednio zarobią, niż się bawić w takie niewielkie zlecenia. A jeśli już znajdą czas, to przeważnie dość dużo sobie za taką przyjemność policzą, bo często samo dojechanie może im zająć więcej czasu niż naprawa, o co zostali poproszeni. Lecz jeszcze jedna możliwość jest do dyspozycji, a mianowicie złota rączka Marki.

Dawniej tak były nazywane osoby, które umiały zrobić czy naprawić w zasadzie wszystko, co się dało w mieszkaniu. Obecnie na ich usługi zapotrzebowanie cały czas się zwiększa. Między innymi z tego powodu, że jeśli do kogoś już przyjadą, to od razu mogą zrobić parę rzeczy, tym samym oszczędzając na kosztach dojazdu. Także znacznie mniej kosztują niż fachowcy z jednej branży, a większości klientów będzie to przecież miało ogromne znaczenie. Wykazują się przy tym dużą elastycznością, jeśli przydarzyła się u kogoś jakaś nieprzewidziana awaria, to mogą nawet w kilkadziesiąt minut pospieszyć z pomocą.