Wiele osób nie ma nawet świadomości tego, jak bardzo blaty stołowe są narażone na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Nawet zwykłe jedzenie obiadów może spowodować pojawienie się różnych zarysowań, gdy są wtedy przesuwane talerze czy szklanki. Rozlanie filiżanki kawy czy soku to z kolei ryzyko jakiś przebarwień, a ciepły garnek z zupą spowodować może odkształcenie powierzchni od wysokiej temperatury.

Z takich też powodów wartym polecenia rozwiązaniem jest położenie na blacie jakiś podkładek czy mat zabezpieczających. Są one dostępne w różnych wzorach i modelach, wykonuje się je też z rozmaitych materiałów. Dużym zainteresowaniem chociażby się cieszy bambus i korek. Są one lekkie i wytrzymałe, łatwe do utrzymania w czystości, a równocześnie naprawdę interesująco się prezentują. Naturalna struktura powoduje, że sprawdzą się dobrze w prawie wszystkich wnętrzach, od klasycznych do nowoczesnych.

W sklepach jest bardzo duży wybór podkładek tkaninowych. Te z kolei mają bardzo różne wzory i kolory, przez co można je dopasować w zasadzie do każdej stylizacji. Poza tym łatwo się je utrzymuje w czystości, gdyż w razie potrzeby można je po prostu przeprać w pralce. Bardzo przydatnym rozwiązaniem są różnego rodzaju maty ochronne zrobione z bezbarwnego plastiku. Z reguły są one trochę większe od zwykłych podkładek, niektóre zabezpieczyć mogą nawet większą część stołu. Warto je stosować przy różnych pracach manualnych, na przykład majsterkowaniu albo malowaniu rysunków przez dzieci.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY