Właściciele domów mieszkalnych zaczynają rezygnować z klasycznych domofonów montując wideodomofony. Różnice cenowe nie są duże, a sprawdzenie kto czeka przed bramą nie tylko jest znacznie wygodniejsza, ale również zwiększa bezpieczeństwo. Tradycyjny wideodomofon jednorodzinny składa się z co najmniej dwóch podstawowych części, ale w zależności od modelu może ich być więcej.

Pierwsza taka część to jednostka zarządzająca sterowaniem, wyposażona w wyświetlacz o przekątnej kilku cali. Dzięki odpowiednio dużej rozdzielczości da się bez problemów poznać osoby po drugiej stronie. Ponieważ jednostka sterująca z wyświetlaczem musi być przykręcona w konkretnym miejscu, to przy dużym domu praktyczniejszym rozwiązaniem może być pilot, którym da się kontrolować otwieranie bez konieczności wstawania z fotela.

Zupełnie nowe funkcjonalności posiadają urządzenia z obsługą sieci bezprzewodową. W przypadku takich modeli jest możliwe sterowanie całością przy pomocy dedykowanej aplikacji na smartfona, bez potrzeby bycia w mieszkaniu. Jednym z najchętniej kupowanych urządzeń z tej rodziny jest wideodomofon eura, niezwykle chętnie wybierany przez wymagających klientów. Kolejną ważną częścią wideodomofonów jest jednostka zewnętrzna, montowana przed wejściem.

Jednostka wyposażona jest w niewielką kamerę, z której obraz przy pomocy sieci wi-fi albo przewodów zostaje dostarczony do budynku. Dla posiadaczy domów bliźniaczych ciekawą opcją będzie też wideodomofon dwurodzinny. To urządzenie świetnie się sprawdzi w przypadku, gdy jest tylko jedna brama wejściowa i dwa niezależne domy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY