W każdym budynku znajduje się wiele instalacji, do jakich konieczny będzie odpowiedni dostęp. Na przykład przy instalacji wodnej czy centralnego ogrzewania najczęściej będzie potrzebna możliwość sprawdzenia liczników albo zakręcenia zaworów. Najczęściej miejsca takie widoczne w pomieszczeniu nie są, tylko w jakiś sposób się je zasłania. Idealnie w tej roli sprawdzają się najróżniejsze klapy rewizyjnej, które oferowane są w wielu wielkością i kształtach.

Najczęściej taka Klapa rewizyjna złożona jest z dwóch głównych części, to znaczy obudowy i drzwiczek. Obudowy takich klap są przeważnie produkowane ze stali, aluminium albo tworzywa sztucznego. Stal ma większą sztywność i wytrzymałość, ale jeśli element taki byłby do montowania w jakiś wilgotnych pomieszczeniach, to trzeba zadbać o jego odpowiednią ochronę przed rdzą.

W pewnych sytuacjach będzie niezbędne użycie klap wykonanych z kwasoodpornej stali, dzięki czemu będą one w stanie wytrzymać warunki panujące w danym miejscu. Następnym ważnym parametrem jest ogniowa odporność. Jeżeli coś takiego będzie potrzebne to można wybrać modele które spełniają odpowiednie normy. Z uwagi na bardzo różnorodne zastosowanie klapy ei60 są oferowane w wielu różnych rozmiarach, w niektórych firmach można je zamówić według własnej specyfikacji. Drzwi najczęściej są malowane na jakiś kolor wybrany z palety RAL, lecz można je też pomalować dowolną inną farbą albo przykleić na nie płytki lub tapetę.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY