Osoby które planują wyremontowanie łazienki stają często przed wybraniem jak najlepszych płytek. Wybór bowiem takich płytek jest na rynku tak duży, że niejednokrotnie jest się zwyczajnie trudno zdecydować, tak dużo różnych wzorów będzie się podobać. A możliwości w tym zakresie raczej nie brakuje, bo producenci krajowi mają szeroką propozycję swoich wyrobów, a w dużej części sklepów można też kupić bardzo ciekawe i oryginalne włoskie płytki.

Podczas zakupu należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Po pierwsze dla wszystkich kupujących ważny będzie wzór i kolorystyka, które należy dobrać do powierzchni łazienki. Przy łazienkach dużych większego znaczenia nie będzie miało, czy ułożona na ścianach glazura będzie w ciemnej czy jasnej kolorystyce, gdyż każda z nich dobrze się sprawdzi. W łazienkach mniejszych zdecydowanie lepiej postawić na jasne barwy – ciemne plytki drewnopodobne zmniejszą bowiem optycznie przestrzeń. To samo się tyczy rozmiarów płytek.

Obecnie coraz częściej klienci wybierają płytki duże, ale one również w małej łazience raczej się nie sprawdzą. To, o czym wiele osób zapomina podczas zakupu, to parametry techniczne, a te także są bardzo istotne. Zwłaszcza istotne to jest w przypadku płytek na podłogę, jakie muszą być jak najbardziej odporne na mechaniczne uszkodzenia, a także posiadać wysoką antypoślizgowość. Jeśli się wybiera mozaiki gresowe, to te ostatnie cechy nie mają aż takiego znaczenia, za to sprawdzić należy nasiąkliwość.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY