Przestronność jednoczy nam się z przejrzystymi pomieszczeniami oraz dużymi oknami. Takie cechy ma styl dzisiejszy, a mianowicie przestronność i brak przepychu, nieprzydatnych mebli oraz zdobień. W stylu nowoczesnym zazwyczaj aranżują swoje mieszkania młodzi ludzie, jacy weszli w posiadanie swojego pierwszego, własnego domu, czy mieszkania. W jaki sposób wcześniej dojrzeliśmy to przestronność charakteryzuje ten nowoczesny klimat wnętrza domu.

Salon, jaki jest centrum należącej do nas posiadłości, coraz to częściej jest aranżowany jako jedna całość razem z kuchnią i jadalnią. Taka przestronność zezwoli na możliwość większego wykorzystania danej przestrzeni. Nie każdy ma w domu znaczące pomieszczenie na salon, ale każdy może stworzyć taki efekt. Istnieją miarodajne sposoby na optyczne powiększenie pokoju. Będą to jasne oraz zimne kolory ścian, np. niebieski, biały, szary inne w zależności od odcieni danego koloru.

Optycznie powiększony efekt prócz odcieni ścian mogą dać również połyskliwe materiały. Atrakcyjną opcją są także lamele ścienne – producent lameli drewnianych. Kanapa w jasnym kolorze z akcesoriami innego odcienia poduszek, wykonane z błyszczącego materiału zezwolą na zachowanie przestronności w salonie. Innym sposobem i pewno najprostszym jest ustawienie jak najmniejszej ilości mebli, przy jak najprostszym ich wykonaniu. Meble powinny mieć prosty i funkcjonalny kształt, bez bezużytecznych dekoracji, ewentualnie z wstawkami metalu bądź szkła.

Aby uzyskać przestronny rezultat w salonie należy również unikać wszystkich dekoracyjnych detalów, które tylko zagraca pomieszczenie. Jeżeli chodzi o okna, długie zasłony oraz firany automatycznie pomniejszą nasze pomieszczenie, właśnie dlatego w małych salonach, potrzebne są jedynie żaluzje lub rolety.

Jedynym elementem dekoracyjnym mogą być oryginalne o ciekawych kontrastujących kolorach, doniczki z kwiatkami. Jasna podłoga również optycznie powiększy salon, niemniej jednak jeśli nie czujemy się prawidłowo w samych zrozumiałych kolorach, akcesoria takie jak dywan, poduszki, kamień na ścianie, czy inne mogą być ciemne jednak w zimnej tonacji, dając efekt powiększenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY