Nie bez przyczyny wiele osób twierdzi, że Święta Bożego Narodzenia to czas największej sprzedaży w wielu branżach. To właśnie wtedy kupowane są bardzo duże ilości prezentów i upominków, także wtedy w dużej ilości domów pojawiają się żywe choinki. Z takich też powodów jeżeli ktoś będzie szukał inspiracji na dochodowy biznes w tym okresie, to pomyśleć na przykład może o sprzedaży prawdziwych drzewek.

Rzecz jasna jak przy każdym innym biznesie, trzeba się będzie i do tego przygotować w odpowiedni sposób. Jeżeli ktoś popełni jakieś błędy, o które w rzeczywistości tak trudno wcale nie jest, to koniec końców zapewne straci na takiej działalności. A trzeba pamiętać, że choinki sprzedają się w zasadzie jedynie do wigilii, po tym czasie będą się nadawać do wyrzucenia. Podejmując decyzję o choinkowym biznesie przede wszystkim trzeba poszukać odpowiedniego miejsca. Bardzo dobre są place przed marketami i centrami handlowymi, lecz tam trzeba się liczyć z wysoką opłatą za wynajęcie a być może i też z jakąś konkurencją. Spróbować też można stanąć na jednym z placów targowych, tam także można liczyć na dużą ilość odwiedzających. Niektórzy z przedsiębiorców decydują się też na wynajem jakiegoś placu, zlokalizowanego przy jakiejś ruchliwej ulicy.

Rozwiązanie to ma o tyle zalety, że przeważnie i tak po choinki jeździ się samochodem, a jeżeli punkt sprzedaży zostanie dobrze oznaczony, to i sporo kierowców zapewne zatrzyma się w nim. A dużym plusem takich placów jest dostępne miejsce, co pozwoli na posiadanie szerokiej oferty drzewek, w różnych wielkościach i gatunkach. Posiadając już zarezerwowane miejsce należy zadbać o to, aby było co sprzedawać. Jeśli ktoś nie będzie posiadał własnej hodowli, to najlepszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie współpracy z jakąś hurtownią choinek. Takie hurtownie znajdzie się bez problemów w sieci, wpisując przykładowo w oknie wyszukiwarki hasło choinki cięte hurt śląskie i sprawdzając otrzymane wyniki. Modele współpracy mogą różnie wyglądać. W niektórych przypadkach trzeba będzie samemu podjechać po choinki i zawieźć je na miejsce swoim transportem, lecz wiele hurtowni ma też w pakiecie dowóz na terenie całego kraju. Jego koszty będą związane z tym, jakie i ile drzewek się zamówi, i to jest kolejna niezwykle ważna rzecz do przemyślenia. Żeby dopasować swoją ofertę do szerokiego przekroju kupujących, to pasuje posiadać spore zróżnicowanie choinek.

Na pewno nie może zabraknąć klasycznych świerków i jodeł kaukaskich, szczególnie ten ostatni gatunek ostatnio się cieszy dużym zainteresowaniem. Mimo że dość dużo on kosztuje, to jednak cenę będzie rekompensować piękny wygląd i żywiczny aromat lasu. Ale dla większej różnorodności warto mieć także na placu świerki kłujące i srebrne, które mają ten plus w porównaniu ze zwyczajnym, że nie gubią igieł. Obowiązkowo trzeba zadbać o odpowiednie zróżnicowanie w zakresie wielkości. Zupełnie innych drzewek szukać bowiem będą osoby mieszkające w blokach, a innych posiadacze wysokich, dużych salonów. Jak więc widać, przy takim biznesie pamiętać trzeba o paru rzeczach, ale jeżeli zaplanuje się go odpowiednio, to na pewno się na tym zarobi.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY